Kształt
Moc żarówki Led
Moc żarówki klasycznej
Barwa światła
Gwint / Trzonek
Wysyłka w
Cena
-
od
do
9,90 zł
45,00 zł
3,99 zł
Żarówki LED G4 - najmniejsze lecz funkcjonalne
Czy rozmiar ma znaczenie? To pytanie jest w tym przypadku jak najbardziej na miejscu, żarówki G4 są jednymi z najmniejszych żarówek LEDowych dostępnych na rynku, jednak przy swoich niewielkich rozmiarach mają potencjał i pozwalają oświetlić elementy których z powodu wielkości nie da się oświetlić innymi typami żarówek.
/newline/
Do czego można zastosować żarówki G4?
Dzięki swojej wielkości żarówki LED G4 często chętnie stosowane są do oświetlenia półek, wnęk, blatów oraz miejsc w których nie zmieściłyby się innego typu żarówki. Zastosowanie mają też w oprawach schodowych czy innych oprawach dekoracyjno-funkcjonalnych. Sprzedawane przez nas żarówki G4 emitują światło o barwie białej ciepłej.
O jakich mocach są żarówki G4?
W naszej ofercie znajdują się żarówki o najpopularniejszej mocy czyli 2W, jest to odpowiednik żarówki tradycyjnej mającej moc 20W. Występują w dwóch rodzajach, Corn oraz Slim, różnią się układem diod LED, a dzięki temu kątem padania światła.
Należy pamiętać, że żarówki G4 wymagają do swojego działania napięcia 12V przez co może być wymagane zastosowanie dodatkowego zasilacza LED. Skontaktuj się z nami, a pomożemy w wyborze odpowiedniego zasilacza.
Jak wygląda żarówka LED G4?
Żarówki LED G4 mogą przybierać kształt CORN (kukurydzy) z diodami zainstalowanymi na całej powierzchni rurki jak i kształt SLIM czyli w formie cienkiego plastra. Żarówki te w zależności od kształtu i umieszczenia diod LED mogą świecić emitując strumień światła punktowy lub do okólny.
Żarówki G4 nie posiadają gwintu typu E14 lub E27 lecz trzonek o oznaczeniu G4. Trzonek ten składa się z oddalonych od siebie o 4 mm dwóch pinów (drucików). Montujemy je wciskając do odpowiedniej oprawy.
Jako, że budowa, żarówek G4 opiera się o technologię LED, są one wysoce energooszczędne co sprawia, że ich zakup zwraca się w krótkim czasie. Żarówki LED dzięki dużej sprawności wydzielają wyjątkowo mało energii cieplnej, a większość energii elektrycznej pobieranej przez żarówkę jest emitowana jako strumień świetlny.