Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska DPD) już od 350,00 zł.
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Lampy najazdowe – bezpieczeństwo i atrakcyjność

Osoby posiadające drogę dojazdową lub nawet krótki odcinek dojazdu do posesji lub garażu wiedzą doskonale, że oświetlenie owej drogi daje nie tylko świetny efekt wizualny, a również pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa dla podjeżdżającego auta jak również ruchu pieszego po ścieżce.

/newline/

Dlaczego warto zamontować oświetlenie najazdowe?

Lampy najazdowe i do gruntowe są oświetleniem elementem oświetlenia zewnętrznego dzięki czemu spełniają odpowiednie standardy odnośnie stopnia ochrony IP (International Protection Rating) czyli dwucyfrowe oznaczenie określające stopień ochrony przed ciałami stałymi: kurz, pył jak również stopień ochrony przed wodą.

Pierwszym czynnikiem jest bezpieczeństwo dojazdu, przy zaciemnionym podjeździe lampy najazdowe mogą tworzyć strefę bezpieczną, np w przypadku podjazdu który po obu stronach ma murki, płotki lub jest na podwyższeniu.

Dzięki oświetleniu dojazdu możemy uzyskać piękne efekty wizualne które w połączeniu z resztą oświetlenia wyróżnią naszą posesję na tle otaczających domostw.

Oświetlenie najazdowe to również lampy do gruntowe które chętnie instalowane są na przykład na rabatach, skalniakach czy też do oświetlenia elewacji od strony gruntu. Dzięki grze świateł i cienia potrafią nadać wieczorową porą naszemu ogrodowi niepowtarzalną klimatyczną atmosferę.

Czy montowanie lamp w podłożu jest bezpieczne?

Jak już wspomnieliśmy lampy najazdowe i do gruntowe posiadają wymagane stopnie ochrony IP czyli w ich przypadku jest to stopień IP 67.

Pierwsza cyfra oznacza:
- ochronę przed dostępem do części niebezpiecznych drutem
- ochronę pyłoszczelną
Druga cyfra oznacza:
- ochronę przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie (30 min na głębokość 0,15 m powyżej wierzchu obudowy lub 1 m powyżej spodu dla obudów niższych niż 0,85 m)

Oferowane przez nas lampy najazdowe i do gruntowe wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej co zapewnia im odporność na warunki atmosferyczne, korozję jak i wytrzymałość zarysowania i nacisk przedmiotów o dużej wadze.

W naszych modelach opraw najazdowych możemy stosować w żarówki JDR z trzonkiem GU10, a w zależności od potrzeb możemy dobrać ich moc świecenia.

Oprawa najazdowa GU10 230V IP67 FOLIO
Kwazar

Oprawa najazdowa GU10 230V IP67 FOLIO

3.47964
Cena: 39,00 zł

Wysyłka w: 24 godziny

Oprawa dogruntowa ENTR-2 okrągła IP65
Kwazar KB

Oprawa dogruntowa ENTR-2 okrągła IP65

5
Cena: 71,95 zł

Wysyłka w: 48 godzin

Oprawa najazdowa dogruntowa LED 3W ID3246
Kwazar ID

Oprawa najazdowa dogruntowa LED 3W ID3246

5
Cena: 79,00 zł

Wysyłka w: 24 godziny

Oprawa najazdowa dogruntowa LED 6W ID3247
Kwazar ID

Oprawa najazdowa dogruntowa LED 6W ID3247

5
Cena: 105,00 zł

Wysyłka w: 24 godziny

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl