Filtry
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Promocja

Czujniki ruchu i zmierzchu

Czujnik ruchu i zmierzchu 180 stopni S3 ST09 biały Czujnik ruchu i zmierzchu 180 stopni S3 ST09 biały
Producent: Kwazar
Cena:

19,95 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Czujnik ruchu i zmierzchu 180 stopni S3 ST09 czarny Czujnik ruchu i zmierzchu 180 stopni S3 ST09 czarny
Producent: Kwazar
Cena:

19,95 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Czujnik ruchu i zmierzchu do wbudowania 360 stopni S5 ST41 biały Czujnik ruchu i zmierzchu do wbudowania 360 stopni S5 ST41 biały
Producent: Kwazar
Cena:

26,00 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Czujnik ruchu i zmierzchu ścienny 160 stopni S1 ST01B Czujnik ruchu i zmierzchu ścienny 160 stopni S1 ST01B
Producent: Kwazar
Cena:

25,00 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Mikrofalowy czujnik ruchu i zmierzchu 360 stopni - S6 - ST701E Mikrofalowy czujnik ruchu i zmierzchu 360 stopni - S6 - ST701E
Producent: Kwazar
Cena:

29,00 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Miniczujnik ruchu i zmierzchu 360 stopni S4 ST24 Miniczujnik ruchu i zmierzchu 360 stopni S4 ST24
Producent: Kwazar
Cena:

25,00 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Sufitowy czujnik ruchu i zmierzchu 360 S2 ST05A Sufitowy czujnik ruchu i zmierzchu 360 S2 ST05A
Producent: Kwazar
Cena:

25,00 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Mikrofalowy czujnik ruchu i zmierzchu 360 stopni 4988 Mikrofalowy czujnik ruchu i zmierzchu 360 stopni 4988
Producent: Kwazar VP
Cena:

49,95 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Ruchomy czujnik ruchu i zmierzchu 1645 Ruchomy czujnik ruchu i zmierzchu 1645
Producent: Kwazar VP
Cena:

59,00 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Czujniki ruchu i zmierzchu do lampy - bezpieczeństwo i wygoda

Dzięki czujnikom zmierzchu nie musisz pilnować konieczności włączenia oświetlenia kiedy jest już ciemno, a dzięki czujnikom ruchu, Twoje oświetlenie może być włączane wtedy kiedy na danym obszarze zostanie wykryty ruch.

/newline/

Co to jest i jak to działa?

Czujnik ruchu/Detektor ruchu (ang. motion sensor) działa na zasadzie reakcji na promieniowanie w paśmie podczerwieni wykrywając zmiany promieniowania cieplnego. W zależności od typu soczewki obszar działania czujnika ruchu może być różny w różnych modelach.

Czujnik ruchu po wykryciu zmian promieniowania cieplnego może załączyć podłączone do niego oświetlenie lub inne urządzenie.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również czujniki mikrofalowe które do swojego działania wykorzystują fale elektromagnetyczne czyli mikrofale jak również efekt Dopplera czyli zjawisko dotyczące fal które polega na powstawaniu różnicy częstotliwości ze względu na wzajemne poruszanie się obiektów w obszarze pomiaru czujnika.

Zasięg działania czujników ruchu mieści się w graniach od kilku do kilkunastu metrów.

Czujnik zmierzchu/Detektor zmierzchu - jego sensor mierzy na bieżąco natężenie światła słonecznego, a kiedy zostanie osiągnięta wartość progowa natężenia światła czujnik automatycznie załącza oświetlenie lub inne urządzenia. Czujnik aktywuje oświetlenie po zmierzchu, a deaktywuje gdy nastąpi dzień.

Nasza oferta obejmuje również czujniki posiadające dwa czujniki w jednym, dzięki temu nie ma konieczności montażu większej ilości sensorów na naszym budynku.

Dzięki zastosowaniu tych czujników możemy zaoszczędzić wiele pieniędzy na prądzie i mieć włączone oświetlenie automatycznie tam gdzie jest to wymagane i gdzie nie chcemy aby oświetlenie było włączone cały czas. Możemy zapomnieć o konieczności ręcznego włączania. Możemy również rozdzielić fragmenty oświetlenia na części w których zastosujemy zastosujemy czujniki zmierzchu i/lub czujniki ruchu.

Dlaczego warto zainwestować w czujniki ruchu?

Coraz więcej osób, niezależnie od tego, czy żyje w mieszkaniu, czy w jednorodzinnym domu z ogródkiem, decyduje się na zakup czujników ruchu i zmierzchu. Są one nie tylko wygodnym ułatwieniem codzienności, ale często też zwiększają bezpieczeństwo oraz pozwalają zaoszczędzić na rachunkach. Z tego powodu warto dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonują i dobrać je zgodne z naszymi preferencjami.

Oszczędność pieniędzy a czujniki ruchu do oświetlenia

Jedną z najważniejszych zalet zakupu czujek jest możliwość zmniejszenia comiesięcznych rachunków za prąd. Ich cena nie należy do zbyt wysokich, dlatego bardzo szybko się zwróci. Dzięki temu, że to czujnik ruchu i zmierzchu odpowiada za intensywność oraz czas trwania zapalonego światła, nie trzeba się martwić, czy wracając do innego pomieszczenia, zgasiliśmy lampę. Szerokie możliwości regulacji pozwalają również dobrać moc oświetlenia oraz okres, po którym światło się wyłączy.

Czujniki ruchu oraz zmierzchu jako gwarancja bezpieczeństwa

Mimo że najważniejszą cechę tego typu czujników stanowi poprawa komfortu życia, niekiedy dzięki nim bardziej skuteczna jest też jego ochrona. W zależności od indywidualnych ustawień czujnik, który znajduje się na zewnątrz domu, reaguje na ruch różnych ludzi. Dzięki temu może włączyć oświetlenie także wtedy, gdy na podwórku pojawi się złodziej. Zazwyczaj już samo światło sprawia, że taka osoba czuje się spłoszona i rezygnuje z próby kradzieży.

Co więcej, odpowiednio dobrane czujniki zmierzchu i ruchu pozwalają uniknąć wielu nieszczęśliwych wypadków. Szczególnie nocą, kiedy pole widzenia jest znacznie ograniczone, można się o coś potknąć lub nie zauważyć jednego stopnia podczas schodzenia po schodach. Znalezienie włącznika oświetlenia też często stanowi spore wyzwanie, dlatego poprawnie zamontowane czujki okazują się niezwykle przydatne.

W którym miejscu można zamontować czujniki ruchu do oświetlenia?

Czujki ruchu zyskały największą popularność jako usprawnienie funkcjonowania dla zewnętrznego oświetlenia. Pozwalają w łatwy sposób znaleźć drogę do garażu albo piwnicy, jeśli wejście do niej jest od strony ogródka. Ostrzegają również przed różnymi zagrożeniami, co wpływa na większe poczucie bezpieczeństwa.

Mimo to coraz większym zainteresowaniem cieszy się także czujnik ruchu do lampy, która mieściłaby się w domu. To bardzo duże ułatwienie w takich sytuacjach jak na przykład powrót z ciężkimi zakupami czy opieka nad małym dzieckiem. Niekiedy nie mamy możliwości oraz czasu na szukanie odpowiedniego włącznika, co dzięki zamontowanym czujkom przestaje być konieczne. Tego typu rozwiązanie bywa również polecane dla starszych osób. Sprawdzi się przede wszystkim wieczorami w pobliżu schodów czy w przedpokoju.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj czujników ruchu i zmierzchu?

Przed zakupem pierwszego czujnika warto dokładnie przemyśleć, w jakim pomieszczeniu będzie się znajdował oraz czy powinien być widoczny, czy wbudowany w lampę lub inny przedmiot. Warto przy tym pamiętać, że nie wszystkie czujki są przystosowane do warunków panujących na zewnątrz. Niektóre z nich bywają szczególnie wrażliwe na działanie promieni słonecznych, które mogą nawet spowodować ich uszkodzenie. Jakie są najczęściej spotykane rodzaje czujników ruchu do oświetlenia?

– czujniki mikrofalowe – są niezwykle czułe, dzięki czemu będą dobrym wyborem dla osób, którym zależy na niezawodnym oraz szybkim działaniu. Warto jednak pamiętać, że czasami z tego powodu mogą także reagować na niewielki ruch, na przykład małych zwierząt czy owadów,

– czujniki podczerwieni – reagują nie na ruch, ale na temperaturę, co sprawia, że nie są niepotrzebne wybudzane z powodu drzew lub liści. Największą czułością wyróżniają się podczas zimy, gdy temperatura ciała człowieka znacznie różni się od tej, która jest na zewnątrz. W przypadku mrozów mogą też włączać oświetlenie, kiedy wykryją inne źródło ciepła, na przykład kaloryfery,

– czujniki 360° – zazwyczaj znajdują się na suficie i cechują się bardzo szerokim polem detekcji, co sprawia, że lepiej reagują na ruch w pomieszczeniu. Sprawdzą się przede wszystkim jako czujniki ruchu do oświetlenia wewnętrznego,

– czujniki ścienne – nie analizują tak dużego obszaru jak modele montowane na suficie, ale będą bardzo dobrym rozwiązaniem dla zewnętrznego oświetlenia. Aby zwiększyć ich czułość, można zamontować dwa czujniki w niewielkiej odległości, dzięki czemu szybciej wykryją każdy ruch.

Każde z przedstawionych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Aby wybrać odpowiedni rodzaj czujników, warto skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl