Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska DPD) już od 350,00 zł.
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Żarówki E27 LED 230V z dużym gwintem - tradycja z nowoczesną technologią

E27 jest rodzajem gwintu kołowego Edisona stosowanym przy oświetleniu który opisany jest w normie polskiej normie PN-E-02500.
E27 jest jednym z najczęściej stosowanych gwintów w żarówkach tradycyjnych jak i żarówkach LEDowych. Dzięki swojej uniwersalności i częstości zastosowań pozwala na bezproblemowe przejście z oświetlenia tradycyjnego na nowoczesne oświetlenie LED. Gwint ten często określany jest jako "duży" w przeciwieństwie do gwintu E14 określanego jako "mały"

/newline/

Dlaczego warto migrować z żarówek tradycyjnych na żarówki LED?

Od wielu lat najczęstszym źródłem światła w polskich domach były tradycyjne żarówki posiadające w szklanej obudowie żarnik zbudowany z włókna wykonanego z topliwego materiału jakim jest wolfram. Aby zapewnić większą żywotność żarówek wolframowych wypełniano bańkę żarówki gazami szlachetnymi z domieszką azotu.

Czy w takim razie jest jakaś alternatywa?

Tak, technologia przychodzi nam z pomocą oferując żarówki wykorzystujące jako źródło światła nie wolframowy żarnik, a diody LED.

Dlaczego warto wybrać LEDowe żarówki E27?

Żarówki tradycyjne posiadały bardzo małą sprawność świetlną i duża część energii była emitowana jako energia cieplna. Żarówki LED niwelują ten problem mając znacznie większą sprawność dzięki czemu duża część pobieranej przez nie energii jest emitowana w postaci światła, a nie energii cieplnej.

Czy można zaoszczędzić na oświetleniu LED?

TAK!, oświetlenie ledowe jak już wspomnieliśmy ma znacznie większą sprawność dzięki czemu do swojego działania wykorzystuje mniejszą ilość energii elektrycznej (nawet do 90% mniej). Dodatkowym atutem żarówek LEDowych jest ich żywotność, jako, że nie posiadają żarnika tylko diody LED ich trwałość jest od kilku do kilkudziesięciu razy większa niż tradycyjnych żarówek. Kolejnym ważnym przytoczenia faktem są koszty wymiany przy zachowaniu takiego samego napięcia sieciowego i gwintu. W większości lamp można od razu wymienić żarówki tradycyjne E27 na żarówki LED z tym samym gwintem bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji w ich budowę. Wystarczy wykręcić starą żarówkę i wkręcić nową.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą żarówek z pozostałymi gwintami i trzonkami: E14, GU10, MR16, G9, G4, ES111 jak i z ofertą świetlówek LED T8/G13.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl